Égben lebegő kolostorok

Négy (alig) ismert görög kolostor, ami tényleg a sziklákon lóg 


A Görögország minden szegletében szétszórva található barlangokban és sziklákban megbúvó kolostorok soha nem szűntek meg vonzani a látogatók és a turisták érdeklődését, akik egy másik Görögországot szeretnének megtapasztalni.

Az alábbiakban 4 sokak által nem ismert kolostorról olvashatsz, ami Görögországban - a közismert Meteorán kívül - található. Ezek szó szerint a sziklákról lógnak, az egyedi elhelyezkedésük miatt kimondottan ajánlott a meglátogatásuk.

Kipina kolostor, Epirus

Egy magasba tornyosuló szikla nyílásába bújva, több kilométerre Ioanninától, és buja zöld táj közepette, a kipina-tzoumerkai Szűz Mária elszenderülése kolostor Görögország egyik leglenyűgözőbb kolostora.

Bár a kis kolostor belseje nem olyan lenyűgöző, mint azt várná az ember, az a tény, hogy fel kell mászni egy meredek dombra, és át kell menni egy kis fa függőhídon az abszolút üresség felett, minden bizonnyal izgalmasabbá teszi a kolostor látogatását.

A rendelkezésre álló történelmi információk szerint a kolostort valamikor a 12. században alapították szerzetesek, akik elhagyták a szomszédos vylizai kolostort. Azóta a évszázadok során a kolostor többször gazdát cserélt, ám a kolostor, a területen végbement változások ellenére, érintetlen maradt.

Ma, ha ellátogat a kolostorba, a katolikon mögötti barlangban is megkeresheti a titkos átjárót.
Jó olvasást!
Egy ártatlannak tűnő tárolószekrény mögött található a kipinai sötét barlang bejárata. Ha rajong a felfedezésért, itt lehetősége van felfedezni a kolostor rejtett titkait. Bár a kolostor az év bizonyos időszakait kivéve nem működik istentiszteleti helyként, egész évben nyitva áll minden látogató számára.


Megalosz Szpilaiosz kolostor, Kalavryta

Szinte egy hatalmas függőleges sziklához ragadt Helmosban, a Megalou Spilaio kolostor Görögország egyik legismertebb kolostora és zarándokhelye. A több mint tíz évszázados múltra visszatekintő kolostor a görög történelem legfontosabb eseményeihez kapcsolódik, legutóbb az 1821-es forradalomtól az 1940-es háborúig.

A Megalos Spilaios-kolostorban őrzik Panagia Spilaiotissa ősi ikonját, melynek nagyon jellegzetes esztétikája van. Valójában az ikon olyan régi, hogy állítólag András apostollal érkezett a területre Jeruzsálemből. Amennyiben érdekel a hittudomány, akkor rád vár a kolostor gazdag könyvtára bizánci ereklyékkel és kéziratokkal. 
Érdemes meglátogatni.


Prodromos kolostor, Stemnitsa

A Peloponneszosz-félsziget belsejében a sűrű növényzettel borított, buja zöld hegyek között egy kolostor rejtőzik, amely felfedezésre vár. A Stemnitsa városához közel található Prodromou kolostor egy nagy szikla üregében épült, és közúton haladva 14 kilométerre található Dimitsanától. Mint a legtöbb régi kolostor esetében, a kolostor alapításának pontos dátumát homály fedi. A legtöbb kutató azonban azt feltételezi, hogy a kolostort valamikor a 12. században alapították a környéken létező régebbi remetelak helyén. Azóta a kolostor épülete áll a hely újkori történetének középpontjában, és számos ismert személyiség kötődik hozzá.
A kolostort a főúton keresztül lehet meglátogatni, amely eléri a Színeváltozás kápolnáját. Innen egy körülbelül 800 méteres a kolostorhoz vezető kis ösvény kezdődik, ami szó szerint kilóg a hatalmas szikla oldalából.


Panagia Chozoviotissa kolostor, Amorgos, Kikládok

Az amorgosi ​​Panagia Chozoviotissa kolostor, amely egy meredek sziklába ékelődött, a kék Égei-tengerrel a háttérben az egyik legérdekesebb sziklakolostor Görögországban. A különleges nevű kolostor egy palesztinai Chozovo (vagy más szóval Chozova) ikonjának felfedezése után épült.
A legenda szerint egy nő valahol az ókori Keleten az ikonoklasztok(*-lásd lent) időszakában a tengerbe dobta Szűz Mária ikonját, hogy ne pusztítsák el a fanatikus ikonoklasztok, akik mániákusként pusztítottak mindent, ami az útjukba került. A hagyomány szerint az ikon átkelt a tengereken, végül megérkezett Agia Annába, ahol a szigetlakók a csodálatos látvány láttán, nem hittek a szemüknek, elhatározták, hogy Szűz Máriának szentelt kolostort építenek ugyanitt. A folyamatos erőfeszítéseik azonban nem jártak sikerrel, és a kolostort nem sikerült felépíteni. Végül sok imádság és isteni beavatkozás után ismét nekiláttak és elkezdték építeni a kolostort, amíg az el nem nyerte jelenlegi formáját.
A kolostorban ma mindössze két szerzetes él.
A Panagia Chozoviotissa kolostor mindössze 2 km-re található Amorgos városától, és eléréséhez 300 lépcsőt kell megmásznia. Ha te a sport és a felfedezés szerelmese vagy, nem kell mást tenned, mint előkapni a futócipőt, egy fényképezőgépet, és már indulhatsz is.


(*) - Ikonoklasztikus vita, a vallási képek felhasználásával kapcsolatos vita a Bizánci Birodalom a 8. és a 9. században. A Ikonoklasztok (akik elutasították a képeket) kifogásolták az ikonok tiszteletben tartását több okból is, beleértve a Ótestamentum általi képek tiltását a tízparancsolatban (2Móz 20: 4) és a bálványimádás lehetősége miatt. Az ikonok használatának védelmezői ragaszkodtak a képek szimbolikus jellentéséhez és a létrehozott anyag vallási méltóságához.

Forrás: GR Times

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Autóval Görögországba (HU-RO-BG-GR útvonalon)

A vendégmunkás invázió - 2024

Vendégmunkás invázió - 2